Upravit stránku

Určitě nám všichni nadšenci pejsků, koček i dalších podkladů dají za pravdu, že mnohokrát bylo pro Vás komplikované a přímo nemožné – najít vhodný prostor, který by podporoval denní přítomnost domácích mazlíčků. V tomto článku Vám přinášíme užitečné rady, které budou hodit každému – kdo se svého zvířátka nehodlá vzdát.

Stejně jako ne všechna zvířata jsou identické, tak nemají všechny bytové komplexy stejná pravidla – pokud jde o Vašeho domácího mazlíčka. Pokud máte v současnosti vyhlédnutý ideální prostor, je pro Vás nezbytné získat všechny důležité informace. Rozhodně začněte s jednoduchou otázkou – zda může do daného bytu/domu i zvířátko. Ušetříte si spoustu drahocenného času i úsilí. Pronajímatelé mají právo omezit některá plemena, hmotnost domácích zvířat a počet domácích zvířat, které může mít nájemce. Někdy Vám může být udělena výjimka, ale častokrát je to jen ve specifických situacích. Pozor na to!

Se schválením zvířat v bytě či domě, může být spojeno navýšení poplatků nebo kauce. Rozhodnutí závisí na majiteli prostor a vzájemné dohodě.
Samozřejmě rozhodující slovo padne v kontraktu, který podepíšou obě strany. Komplexní dohody chrání lidi, majetek a samotná domácí zvířata.

Depozit majitelům zaručí, že pokud se v prostoru něco stane díky zvířatům, finanční vklad bude doložen – v dané částce a včas.

Mnoho majitelů domů a správců nemovitostí mohou být s Vámi flexibilní – pokud dokážete, že Vy a Váš domácí mazlíček jste odpovědní nájemci. Pokud bude s Vámi majitel ochoten diskutovat, je to na dobré cestě. Klidně mu ukažte fotografie svého miláčka, uveďte, o jakou rasu se jedná a jakou hmotností Vaše zvíře disponuje. Velkým plusem je výborný zdravotní stav a určitě i osvědčení či certifikáty o odborné přípravě nebo/a trénincích.

A úpravy se mohou začít! Ať jste Vy vždy krok vpřed.

▪ Udržujte okna a dveře zavřené.

▪ Zakryjte vývody a zajistěte elektrické kabely. Pozor na iniciativu zvířat o kontakt se zásuvkami. Používejte relevantní krytky.

▪ Vždy stanovte hranice: pokud máte nesmírně zvídavého kamaráda, zajistěte mu ohradu nebo branku.

▪ Dávejte pozor na štěňata a jejich zájem o dřevěné židle... Lepší volbou může být nákup stolů a židlí s kovovými nohami.

▪ Mějte k dispozici snadno přístupné hračky, aby se pokaždé mazlíčci věděli zabavit. Ať je to chutnější než Váš nábytek!

Doporučujeme, abyste důkladně prozkoumali občanskou vybavenost místa, které Vám bude domovem. Jsou v místě chovatelské potřeby?
 Jsou v okolí dostatečně prostorné parky?
Připojujeme seznam pet-friendly parků, které se budou hodit každému správnému chovateli:

Petřín [Praha 1]: Pokud toužíte po romantice, ale akorát nemáte u sebe svoji polovičku, užijte si pohodový čas se svým zvířátkem. Petřínské sady jsou ukázkovým příkladem příjemného odpoledne. Zvířata jsou zde povolena a charakteristický panoramatický výhled Vás bude provázet s různými stezkami i odlehlými zahradami. Domácí mazlíček tak dostane zasloužený prostor na realizaci.

Ostrov Kampa [Praha 1]: Možnost pikniku, odpočinku, pohodově stráveného času v přítomnosti nejmilovanějších. A co když jsou to právě zvířata? Dopřejte jim pravý zážitek v podobě dne na druhém nejkrásnějším městském ostrově na světě. Travnaté plochy poskytnou ideální příležitost výběhu a o zábavu tak bude postaráno.

Stromovka [Praha 7]: V bezprostřední blízkosti Výstaviště Holešovice se nachází Královská obora, kde se budete opravdu cítit královsky. Proč? Dnes je tento park známý pod názvem Stromovka, a kromě komplexního sportovního využití, nabízí nádherné prostranství, kde můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Většinu stromů a keřů zde ovlivňuje člověk. Při rybníčcích najdete křovinaté porosty nebo příp. záhony okrasných rostlin. Na druhovou skladbu vegetace mají vliv, kromě jiných druhů, i vodní ptáci, např. kachny divoké (celoroční výskyt v místě). Aby se zachovaly originální živočišné společenství, elementární kostra je složena z domácích dřevin.

Letná [Praha 7]: Máte rádi letní procházky parkem? Letenské sady přinesou do Vašeho dne osvěžující změnu. Sportovci, chovatelé i nadšenci přírody zde mají vždy své místo pro návštěvu. Ať už chcete dnešek věnovat pikniku nebo unikátnímu výhledu, park je zde pro Vaše využití. A když Vás přepadne únava, k odpočinku poslouží letní zahrada místní restaurace (východní část parku).

Věříme, že se Vám naše tipy líbily a že je rádi uplatníte. Na závěr odkryjeme stručné objasnění – v případě, že se pronajímatel neví rozhodnout.

Vysvětlete mu následující:

Poškození: Představy koček skartujících koberec nebo pejsků ničících podlahy mohou být pro majitele znepokojující. Je vhodné nabídnout vložení dostatečně
velkého vkladu na pokrytí nepředvídaných škod. Využije se pouze v případě potřeby a majitel bude mít klid v duši. 

Hluk/chování: Přiveďte si s sebou domácího mazlíčka, abyste se seznámili s majitelem. Je pozitivní vidět dobře vycvičeného psa nebo klidnou kočku.
Můžete také nabídnout reference na svého domácího mazlíčka od vlastníků nemovitostí z Vašich předchozích domovů.

Nahoru