Upravit stránku
Nový realitní zákon: jaké změny letos přinese?

Nový realitní zákon: jaké změny letos přinese?

Jak se změnil Zákon o realitním zprostředkování a jaké změny přinese realitnímu trhu v roce 2020? Dlouho očekávané změny podepsal prezident Miloš Zeman 8.1. Účinnost zákona nastala 3. března, proto přinášíme čerstvou dávku informací, které považujeme za zásadní. Mějte přehled, začtěte se!

5 tipů, proč v inzerci využít videoprohlídku

5 tipů, proč v inzerci využít videoprohlídku

Velká výhoda pro prodávající i pro kupce – videoprohlídka, která dává inzerci nový rozměr. Povznese snadno a rychle každý inzerát s nabídkou. Jednoduše totiž umožní zájemci získat konkrétní představu, jak byt či dům skutečně působí naživo – tak, jak to fotografie v žádném případě neumí.

Rekonstrukce? Buďte připraveni, nebudete překvapeni

Chystáte se letos zvelebit vaše obydlí? Pak je ten pravý čas vše do posledního detailu promyslet, propočítat a připravit. Jedině tak se totiž vyhnete zbytečnému stresu – i renovace nakonec může proběhnout v klidu a v pohodě. Jak na to?

Bezproblémový obchod? Jedině s rezervační smlouvou!

Chcete prodat nemovitost s jistotou? Vsaďte na rezervační smlouvu. Chytré řešení, které ochrání průběh prodeje a zajistí vám jen skutečně vážného zájemce o koupi nemovitosti. Právě proto by měl kupující podepsat listinu – rezervační smlouvu – a ideálně složit rezervační poplatek nebo zálohu.

Nemovitost s přidanou hodnotou – a co takhle AirBnB?

Znáte to, možná jste už vyrazili na cesty a ubytovali se v nemovitosti, kterou její majitelé pronajímají – krátkodobě a za příjemný peníz. Přesně tak funguje služba AirBnb, kterou můžete nejen využívat, ale dokonce se i aktivně zapojit. Chcete začít vydělávat?

Rozvod? A co společná nemovitost?

Složité životní období rozvodu doprovází také mnoho vyřizování – a s ním souvisí vypořádání společného jmění manželů, kam však často spadá společná nemovitost manželů. Jaký by měl být postup?
Nahoru